Cele Akademii

Celem naszego działania jest nie tylko odkrycie kolejnego talentu sportowego , ale przede wszystkim wychowywanie młodego człowieka. Bo wg „naszej strategii” piłka nożna to nie tylko 11 ganiających za sobą chłopców w spodenkach, ale przede wszystkich niezła szkoła życia. To na boisku uczymy się współpracować w grupie, rywalizować z poszanowaniem zasad fair play, radzić sobie z wygranymi i nie poddawać się po porażkach. Uczymy się organizacji dnia codziennego, godzenia obowiązków domowych ze szkolnymi i klubowymi. I to są główne cele naszego projektu .A jak je realizujemy? Przede wszystkim poprzez ciągły nabór/ każdy w dowolnym momencie może dołączyć do prowadzonych zajęć/ oraz brak opłat. Szczególnie to drugie założenie dość często budzi niedowierzenie. Rozumiemy, że w obecnych czasach „wszystko ma swoją cenę”. My jednak chcemy dotrzeć do jak największej grupy dzieciaków i znieść jak najwięcej barier , w tym tę główną, czyli finansową Dodatkowo staramy się wynagradzać młodych sportowców za ich codzienną pracę i sumienne uczestniczenie w treningach, np. w 2015 roku nagrodą był wrześniowy wyjazd do Warszawy na mecz Reprezentacji Polski z drużyną Giblartaru oraz komplet sprzętu- dres. W poprzednich latach najmłodsi sportowcy otrzymali sprzęt sportowy, a starsi stypendium sportowe.

Wiadomości (utwórz nową)